YOUR Eurovision Song Contest 2017

12631410_10153886516733007_7965128665438069592_n

Regulamin YOUR Eurovision Song Contest:

 1. W plebiscycie może wziąć udział maksymalnie 50 przedstawicieli (gdyż tyle jest istniejących krajów które przynajmniej raz uczestniczyły w Eurowizji)
 2. Zgodnie także z zasadami Konkursu Piosenki Eurowizji, piosenka musi być opublikowana nie wcześniej niż przed 1 września roku poprzedzającego konkurs oraz utwór nie może trwać dłużej niż 3 minuty.
 3. W konkursie YESC (skrót od YOUR Eurovision Song Contest) biorą udział jedynie kraje organizujące preselekcje narodowe (może to być jednodniowy finał lub kilkuodcinkowe show). Uczestnikiem zostaje osoba, która nie wygrała swojego finału narodowego. Reprezentanta kraju wybiera wewnętrznie twórca bloga jk–eurowizja.blog.pl
 4. Jeżeli artysta przykładowo pochodzi z Australii, bierze udział w preselekcjach np. duńskich i nie wygrywa finału a kilka dni później zostaje ogłoszony reprezentantem innego kraju, zostaje wybrany nowy reprezentant lub dochodzi do dyskwalifikacji kraju. Decyzję w tej sprawie podejmą czytelnicy bloga
 5. Jako, że Sanremo jest największym i najważniejszym festiwalem w Europie, często nie jest traktowany jako preselekcje włoskie (gdyż często zwycięzca Sanremo rezygnuje z udziału w Eurowizji). Dlatego ustalono, że gdy zwycięzca festiwalu rezygnuje z festiwalu i zostaje wybrany kto inny z stawki, Włochy nie wezmą udziału YOUR Eurovision (jedynym wyjątkiem pozostanie rok 2016, gdyż ta zasada wtedy jeszcze niebyła ustalona).
 6. Jeżeli artysta w finale preselekcji uczestniczy z dwiema piosenkami i z jedną dostaje się na Eurowizję, druga ma zakaz brania udziału w plebiscycie YESC.
 7. Po YOUR Eurovision zostanie zorganizowane głosowanie na ulubione preselekcje z danego roku. Potem do następnej edycji to widzowie i ja zadecydujemy kto będzie reprezentował kraj z ulubionymi preselekcjami fanów zeszłego roku
 8. Kiedy kraj wybiera swojego reprezentanta wewnętrznie ale piosenkę poprzez preselekcje , kraj wtedy też ma pozwolenie na udział
 9. System głosowanie będzie zmieniał się corocznie. W latach z ostatnią cyfrą parzystą (np.2016) będą głosować w 100% czytelnicy mojego bloga lecz w latach z końcową liczbą nieparzystą (np.2017) będzie stosowane głosowanie w stosunku 50:50 (połowa głosów należy do was a połowa do twórcy bloga jk–eurowizja). W latach „nieparzystych” będą one podawane w stosunku top 10 ( od 1 do 8 pkt, 10 oraz 12 pkt). Użyjemy do tego Scorewiza. W latach „parzystych” będą one podawane podobnie jak w Melodifestivalen tylko trochę inaczej. Za każdy głos uczestnik dostanie 12 punktów. Następnie ja zliczę ile zostało oddanych  głosów oraz ile punktów będzie do przyznania. Będą one podane w kolejności od najmniejszej do największej ilości punktów. Do głosowania zostanie wykorzystana strona PollDaddy.
 10. Zwycięski kraj będzie „internetowo” gospodarzem następnej edycji (nawet jeżeli do następnej Eurowizji wyciera wewnętrznie wtedy nie bierze udziału w YESC ale ma obowiązek zorganizować plebiscyt)

Jakie kraje biorą udział w YESC 2017?

Reprezentanci:

 • ESTONIA -
 • FINLANDIA -
 • SZWAJCARIA -

*Polska jeżeli znajdzie się w top 10 (o ile bierze udział) będzie miała pomniejszony rezultat o 25%

Wybieracie reprezentanta Szwecja.

Zgodnie z regulaminem YOUR Eurovision Song Contest po konkursie, odbywa się głosowanie na ulubione preselekcje fanów. Głosowanie w 2016 roku zwyciężyło szwedzkie Melodifestivalen. Głosowanie będzie przebiegać w dwóch etapach. W I rundzie udział wezmą utwory, które odpadły przed finałem Melodifestivalen (po jednym z każdego półfinału i dwa utwory z rundy dogrywkowej). Czytelnicy zdecydują, które dwie piosenki powinny trafić do II rundy, w której automatycznie znajdzie się pięć piosenek, które przegrały w finale Melodifestivalen. Wybór piosenek do I i II rundy dokonywany jest wewnętrznie przez autora bloga Jk–Eurowizja.

Format pochodzi w całości z Dziennika Eurowizyjnego.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.