Pełne wyniki półfinałów Eurowizji 2016 i nie tylko.

cropped-ESC-2016-logo.jpg

 

To być może jest jeden z ostatnich postów nawiązujących to tegorocznego konkursu. Ale nie martwcie się, przecież mamy jeszcze inne konkursy tj.Eurowizja dla dzieci i Młodych Muzyków. Dzisiaj jednak chciałbym pokazać wam dokładne wyniki półfinałów Eurowizji. Poznajmy je:

Pierwszy Półfinał

Wyniki I Semi 2016

Drugi Półfinał

Wyniki II Semi 2016

Jak widać, Polska w tym roku zdobyła swój najlepszy wynik jeżeli chodzi o półfinały i za to brawa dla Michała! Niestety są państwa którym brakło kilku punktów do awansu lecz znalazły się pod kreską czyli Bośnia i Hercegowina oraz Macedonia. Wielkie porażki poniosły Estonia i Szwajcaria (DRUGI ROK Z RZĘDU). Przed nami w półfinale znalazły się kraje które ostatecznie w finale były niżej od nas (Litwa i Belgia). Z niezakwalifikowanych bardzo wysoko znalazło się… San Marino. Najwyraźniej disco Serhata nie było aż takie złe. To tyle jeżeli chodzi o moje małe podsumowanie wyników.

Tak z innej paki, wczoraj o godzinie 20.00 rozpoczął się jeden z najbardziej znanych plebiscytów eurowizyjnych – na nagrodę im. Barbary Dex za najgorzej ubranego uczestnika tegorocznej Eurowizji. Faworytami się m.im. Chorwacja, Bośnia oraz Albania. Ale żeby wam nic nie sugerować, sami zagłosujcie pod TYM formularzem.

Jeżeli chodzi o nagrody im. Marcela Bezençon nagrodę dziennikarzy zdobyła Rosja, nagrodę artystyczną dostała Ukraina, a nagrodę kompozytorską – Australia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.