DZISIAJ DRUGI (POLSKI) PÓŁFINAŁ EUROWIZJI 2016!

Eurowizja 2016 logo 2 wersja

 

Już dzisiaj bardzo ważny dzień dla naszego kraju. Podczas drugiego półfinału Eurowizji 2016 w którym wystąpi 18 uczestników (gdyż zdyskwalifikowano Rumunię) pojawi się zwycięzca Krajowych Eliminacji 2016 oraz reprezentant Polski – Michał Szpak z przepiękną balladą „Color of Your Life”. Jeżeli jeszcze ktoś nie wie jak będzie przebiegało dzisiejsze show to proszę przeczytać ten post.

Dzisiejszy eurowizyjny klimat rozpocznie się już o 20.25 kiedy to na antenie jedynki wyemitowany zostanie specjalny program przedeurowizyjny – „Gwiazdy Eurowizji 2016″ który nie wiadomo na jakiej zasadzie będzie organizowany. O godz. 21.00 rozpocznie się drugi półfinał Eurowizji w którym wystąpi 18 artystów (w tym Michał Szpak). Poznajmy ich kolejność występowania:

 1. Łotwa
 2. POLSKA 
 3. Szwajcaria
 4. Izrael
 5. Białoruś
 6. Serbia
 7. Irlandia
 8. Macedonia
 9. Litwa
 10. Australia
 11. Słowenia
 12. Bułgaria
 13. Dania
 14. Ukraina
 15. Norwegia
 16. Gruzja
 17. Albania
 18. BelgiaPo wybrzmieniu ostatniej piosenki, prowadzący (Mans Zelmerlow i Petra Mede) wymówią słowa „Europe and Australia, Start Voting Now”. I w tym momencie zostaje uruchomione głosowanie telefoniczne lub SMS – owe (zależy od tego jak sobie nadawca wymyśli). Dzień przed każdym z koncertów odbywają się próby i to na postawie tych występów komisje jurorskie będą układać swoje top 18 półfinałów. Po słowach „Stop Voting Now” już linie telefoniczne będą zablokowane. Około 23.00 zostanie podanych 10 krajów które dostaną się do Wielkiego Finału Eurowizji 2016.

UWAGA!! Na wielu źródłach (nawet w tych najpopularniejszych) dane głosowania są podawane błędnie. Zawsze czekajcie na wyświetlenie numerów podczas show. OTO INSTRUKCJA Z DZIENNIKA EUROWIZYJNEGO PT. „JAK WESPRZEĆ MICHAŁA SZPAKA ZZA GRANICY”.

„Jak Wesprzeć Michała Szpaka zza granicy?”

1. Należy mieszkać/przebywać w jednym z tych państw: Łotwa, Szwajcaria, Izrael, Białoruś, Serbia, Irlandia, Macedonia, Litwa, Australia, Słowenia, Bułgaria, Dania, Ukraina, Norwegia, Gruzja, Albania, Belgia, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania (wszystkie z 2 półfinału i trzy z Wielkiej Piątki)

2. Śledzić transmisję półfinału korzystając z nadawcy publicznego w danym kraju tj. LTV (Łotwa), SRF Zwei/RTS Deux/RSI La 2 (Szwajcaria), IBA (Izrael), Belarus1/Belarus24 (Białoruś), RTS1 (Serbia), RTE (Irlandia), MRT1 (Macedonia), LRT (Litwa), SBS/SBS Radio Four (Australia), RTV SLO 2/Radio Val 202/Radio Maribor (Słowenia), BNT (Bułgaria), DR1 (Dania), UA:Pershyi (Ukraina), NRK1 (Norwegia), GPB (Gruzja), TVSH/TVSH2/RTSH HD/RTSH Muzike (Albania), Een/La Une (Belgia), EinsFestival/Phoenix (Wielka Brytania), RAI4 (Włochy), BBC Four (Wielka Brytania). Logotypy stacji telewizyjnych poniżej:

3. W trakcie głosowania dokładnie sprawdzić numery telefonów podane przez nadawców i komentatorów w trakcie transmisji przez daną telewizję.

4. Zagłosować :)

Gdzie oglądać?

61. Konkurs Piosenki Eurowizji rozpocznie się 21.00 ale najlepiej włączyć już o 20.25 gdyż wyemitowany będzie program „Gwiazdy Eurowizji”. Show potrwa do 23.05 a oglądać je można:

Kalendarz Eurowizji 2016:

 • 10/05 – Pierwszy Półfinał
 • 12/05 – Drugi Półfinał (Z UDZAŁEM POLSKI)
 • 14/05 – Wielki Finał

Karty jurorskie

Wy też możecie dołączyć do zabawy, pobierając karty do głosowania i wykorzystując je do przygotowania własnego rankingu: przygotowaną przez BBC, bardzo barwną, możecie pobrać TUTAJ, a uproszczoną, zapewniającą mnóstwo miejsca na notatki znajdziecie TUTAJ. Podobne karty znajdziecie też TUTAJ i TUTAJ.
Miłej zabawy! (Warunkiem jest posiadanie oczywiście tuszu kolorowego chyba że wolicie czarno białe)

Źródło: Dziennik Eurowizyjny, Własne

Możliwość komentowania jest wyłączona.